Copy

 
06/01/2016 Başakşehir Living Lab E-bülten Sayı :20 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB E-BÜLTEN


 

2015 Yılını Geride Bırakırken..

 


Başakşehir Living Lab' de 10-50 yaş arası toplam 1473 kişinin katıldığı, bilişimden tasarıma, çevreden sağlığa farklı konularda 43 eğitim etkinliği ve 46 çalıştay gerçekleştirildi. 10 yeni girişimci ekip kuluçka merkezimizde yenilikçi projelerini geliştirmeye başladı ve toplam proje ekibi sayımız 15' e yükseldi.
 
 


 

İnovasyon Haftası'da Ödüller Başakşehir Living Lab'dan

 


TİM tarafından gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında Başakşehir Living Lab tarafından yapılan İnovasyon Yarışması' nda dereceye giren girişimcilerin ödülleri Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından verildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Genç İletişimcilerden Yenilikçi Fikirler

 İstanbul Arel Üniversitesi ve Başakşehir Living Lab işbirliğiyle gerçekleştirilen “Genç İletişimcilerden Yenilikçi Fikirler” projesi hayata geçirildi. Öğrenciler, Başakşehir Living Lab’in tanıtımına yönelik yenilikçi iletişim projelerini sundular.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Minik Eller Geleceği Programlıyor

 


Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi, Microsoft ortaklığı ile Başakşehir Living Lab' de başlıyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal' ın Basın Toplantısı

 Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir’de ikamet eden ulusal medya mensupları ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Başakşehir Living Lab' da 2 Yeni Girişimci Ekip

 


Bu ay aramıza 2 yeni girişimci ekip katıldı. Tasarım Akademi , Akıllı Duvar Saati ekiplerine aramıza hoşgeldiniz diyoruz…
 


 

KOBİ Dolu Anadolu

 


Başakşehir Living Lab Türkiye’yi ileri taşıyan, Anadolu' daki KOBİ’lere destek amaçlı “KOBİ DOLU ANADOLU” etkinliğinde yer aldı.
 


 

Coding Camp

 


AB Erasmus Plus Programı çerçevisinde Genç Hayat Vakfı, Başakşehir Living Lab ve Coder Dojo işbirliği ile gerçekleşecek olan Coding Camp etkinliği 1-5 Şubat tarihlerinde Başakşehir Living Lab' de yapılacak. Romanya' dan ve Başakşehir' den 12-15 yaş arası toplam 25 öğrenci etkinlikte yer alacak. 11 Ocak 2016 tarihinden sonra kayıt yaptırabilirsiniz.
 


 

Başakşehir Living Lab Girişimcilerini Bekliyor

 


Tüketicilerin fikir aşamasından üretime kadar girişimci rolüne soyundukları Co-creation akımının Türkiye’deki ilk merkezi olan Başakşehir Living Lab, 2016’da çok sayıda projeye destek vermeyi amaçlıyor.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB'I ZİYARET EDENLER


 

İSBAK Yöneticileri Başakşehir Living Lab’ de

 İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş. (İSBAK) yetkilileri Başakşehir Living Lab’ı ziyaret etti.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Malatya Belediyesi Başakşehir Living Lab’ı Ziyaret Etti

 Malatya Büyükşehir Belediyesi, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen ziyarette, katılımcılar Başakşehir Living Lab' i gezdi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Üniversite Öğrencileri Başakşehir Living Lab’ı Gezdi

 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin katıldığı Başakşehir Living Lab ziyaretinde katılımcılar kurum bünyesinde gerçekleştirilen çalışmaları yakından inceledi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


BAŞAKŞEHİR LIVING LAB ARALIK AYI ETKİNLİKLERİ


 

Birlikte Tasarım Atölyesi

 


“Birlikte Tasarım Atölye” çalışmasına, mimarlar ve Başakşehirlilerin yanı sıra Başakşehir Belediyesi’nden çalışanlar da katıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Dijital Pazarlama Eğitimi

 


Dijital Mecra Yönetim Danışmanı Burçin Orhon tarafından verilen eğitim Başakşehir Living Lab'de gerçekleştirildi. Dijital Mecra Yönetim Danışmanı Burçin Orhon tarafından gerçekleştirilen eğitimde dijital pazarlamanın incelikleri anlatıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Tasarımca Düşünme Atölyesi

 


Tasarıma meraklı girişimcilere yeni ufuklar açmayı hedefleyen atölye İstanbul Design Factory’den Ürün Tasarımcısı Gülbahar Coşkun’un önderliğinde gerçekleştirildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

İlk Sosyal İnovasyon Atölyesi

 


Etkinlik Sosyal İnovasyon Laboratuvarı’nın kurucularından, aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Serkan Bayraktar ve İstanbul Design Factory’den Ürün Tasarımcısı Gülbahar Coşkun’un önderliğinde gerçekleştirildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Kobilere Yönelik 3D Taracı ve Yazıcı Eğitimi

 


İstanbul Design Factory ve 4B Mühendislik işbirliği ile kobilere yönelik düzenlenen eğitim büyük ilgi gördü. Öncelikle katılımcılara Başakşehir Living Lab tanıtıldı, ardından bina içerisinde bulunan iki farklı 3d printer çalışırken gösterilerek, katılımcılar bilgilendirildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Kentler, Tasarım, Mimari

 


Mimar M. Emre Arslan ve Ürün Tasarımcısı Gülbahar Coşkun’un birlikte yürüttüğü atölye çalışmasında Dünya üzerinde belirlenen bazı kentlerin kimlikleri üzerine bilgi verildi.
 
 
Detay için Tıklayınız
 


 

Girişimci Destek Fonları Eğitimi

 


Başakşehir Living Lab’de düzenlenen Girişimcilik Destek Fonları Eğitimi'nde kendi işini kurmak isteyen girişimcilere devletin sağladığı imkanlar ve destek programlarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.
 
 
Detay için Tıklayınız