Copy
Uudiskiri ilmub igal esmaspäeval.
Kaasaegse kunsti uudiskiri
  27. aprill 2015  
Köler Prize ETV2-s


ÄRA MAGA MAHA!


Homme, 28.04
Kell 20.30 näitab ETV2 filmi tänavusele Köler Prize`ile kandideerivatest kunstnikest. Kõigile telekavastastele tuletame meelde, et ERRi kanaleid saab vaadata otse internetist!

Järgmisest laupäevast, 09.04
Juba järgmisel nädalal avatakse Veneetsia biennaalil Palazzo Malipieros Jaanus Samma ja Eugenio Viola Eesti paviljoni näitus „NSFW. Esimehe lugu“. Jälgi näituse ettevalmistusi Facebookis KKEKi lehel ja loe Jaanus Samma intervjuud Art Review`s!
 


NÄITUS


Skulptuurinäitus „Kehakeel“
Tallinna Kunstihoone ootab kõiki skulptuurisõpru näitusele „Kehakeel“, kus saab näha 15 eesti naisskulptori loomingut aastatest 1975–2015. Paljud kunstnikud on näituseks spetsiaalselt loonud uusi teoseid, samuti saab näha põnevaid leide TKHF kogudest. Kuraatorite Tiiu Kirsipuu ja Mari-Liis Tammi teemapüstituses on kehakeel üks suhtlusvormidest. Vaata üle ka Kunstihoone uuenenud koduleht!

Köleri auhinna näitus EKKMis
EKKM alustas möödunud nädalal uut hooaega suurejoonelise Köler Prize`i nominentide näitusega. Tänavu on näitusel väljas Kristiina Hanseni, Anu Vahtra, Edith Karlsoni, Tanel Randeri ja Ivar Veermäe uued ja vanad teosed. Auhinnanäituse peapreemia otsustab rahvusvaheline žürii, kuid oma lemmik on võimalik välja valida ka publikul. Vaata filmi, mine kohale ja anna hääl lemmiku poolt!

„Kolm õde“ Hobusepea galeriis
Tanja Muravskaja näitus Hobusepa galeriis „Kolm õde“ on avatud! Näituses käsitleb kunstnik Ukraina sõja sündmusi perekonna tasandil. Kuidas on aasta tagasi alanud sõda mõjutanud ja muutnud sugulaste ning perede omavahelisi suhteid? Näitena kasutab Muravskaja omaenda suguvõsa, kellest osa elab Ukrainas, osa Venemaal ja osa Eestis. Millistel põhjustel ja miks tekib vaen sugulaste vahel ja perede sees? Erimeelsused poliitilistes arusaamades on niigi kiiluks paljudes perekondades, kus üksteist nähakse ühe või teise poliitpropaganda ohvrina. Aga mis juhtub siis, kui valupunktiks on sõda?

Mälestused linnamaastikul
Homme, 28.04 kell 17.00 avab Lilli-Krõõt Repnau isikunäituse "Kahevahel" Draakoni galeriis. Repnau on graafik, kelle näituse peateema on kiirelt muutuv Tallinna maastik. Mõned kohad on saanud liiga täis, mõned kunstnikule olulised hooned on kadunud ja maastikud haihtunud kinnisvara hoogsa arendamise käigus. Linnaruumi mõtestamisega tegeles kunstnik ka 2011. aasta Draakoni galerii näitusel "Utoopiline T-linn".

Artproofi Stipendiumi võitja on Karel Kravik
Linnagaleriis saab näha Karel Kraviku fotonäitust „Blood Unquiet“. Fotoseeria võitis hiljuti Artproofi Noore Fotokunstniku Stipendiumi ning Kalju Suure stipendiumi. „Mul on väga vähe fotosid oma lapsepõlvest, enamus näitusele pandud fotodest on lavastatud hetkedest, mida ma ei mäleta ja millest ma ei hooli,“ tutvustab kunstnik näituse ideed. Nii ongi fotograaf taasloonud fotodest koosneva lapsepõlve omaenda lapsi modellidena kasutades.
 
Jätkuvalt avatud *

Sophie Jungi isikunäitus „Uus ootamine” Temnikova ja Kasela galeriis kuni 05.05
Kuraatorinäitus „Noorus kui elustiil” Tartu Kunstimuuseumis kuni 17.05
Kuraatorinäitus „Unistuste linn. Tartu tekstikunst 2002–2015“ Tartu Kunstimuuseumis kuni 31.05
Ülevaatenäitus „Hilma af Klint. Abstraktse kunsti pioneer” Kumus kuni 07.06
Kuraatorinäitus „Musta ruudu metamorfoosid” Kumu graafikakabinetis kuni 09.08
 


LOENG


EKA venia legendi loengud
Eesti Kunstiakadeemia kutsub huvilisi kuulama venia legendi loenguid, mis algasid eelmisel nädalal ja kestavad 6. maini. Kolmapäeval, 29.04 räägib Katrin Kivimaa Malle Leisi kunsti tõlgendamisest, sellele järgneb Heie Treieri loeng „Kunstimaailm ja kunstiharidus“. Täna ja homme peavad loenguid professorikandidaadid disainiteaduskonnas, neljapäeval 30.04 räägivad graafilisest disainist Indrek Sirkel ja Ivar Sakk. Vaata täpsemalt EKA kodulehelt!

Hilma af Klinti näitusest tuleb vestlusõhtu
Kumu kutsub osalema Hilma af Klinti näituse publikuprogrammi vestlusõhtul homme, 28.04 kell 18.00. Kohal on kunstniku venna pojapoeg ja Stockholmi ülikooli usundiloo doktorant Johan af Klint ning Leedsi ülikooli kunstiajaloolane Rebecca Starr. Uurijad spekuleerivad, kust võiksid pärineda Hilma af Klinti maalide religioossed ja spirituaalsed sümbolid ning tutvustatakse kunstniku elukäiku. Pane tähele, et täna on viimane päev vestlusõhtule registreerumiseks!

Psühhoanalüüsist filmiteoorias
Kumu auditooriumis näidatakse kolmapäeval, 29.04 kell 18.00 filmi „Perverdi kinojuht“, mis on maiuspala kõigile hipster-filosoofi Slavoj Žižeki fännidele. Õhtu juhatab sisse Tõnu Karjatse, kes tutvustab linateost filmina, mis kummutab kõik psühhoanalüüsi puutuvad eelarvamused. „Perverdi kinojuht“ on psühhoanalüütiline sissevaade maailma kinokunsti, kus mõttearendajate superstaar Slavoj Žizek analüüsib filmiklassikat „vanade heade" Freudi ja Jungi teooriate abil.
 

#kuumteos

  Grupp Helm (Minna Hint, Liisi Eelmaa) 
Video ruumiinstallatsioonist "Jõusaal Power" (2015)
TVpower
#JõusaalPower #võim #jõud #valitsus #nato #lennartmerikonverents 
#praegunejulgeolekusituatsioon #rihoterras #SIIL2015 #sport #priitpullerits #võistlus #winwin #kesvõidabköleri #KölerPrize2015 #AndersHärm #valiomalemmik #superstaar #karlmihkelsalong #kevad #maipühad #veneetsiabiennaal #10päevaeestipaviljoniavamiseni #chairman #JaanusSamma #kesvõidabveneetsia #pizzapavilion #kaspizzatvõibpärasttrennisüüa #suveksrannavormi #bikiinimiss 
Peatoimetaja: Kaarin Kivirähk
Kaastoimetaja: Rebeka Põldsam
Kujundaja: Brit Pavelson

SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Vabaduse väljak 6, 10146 Tallinn, Eesti 
tel: 6314050
e-mail: post@cca.ee
Telli uudiskiri

Loobu uudiskirjast