Copy
Uudiskiri ilmub igal esmaspäeval.
KAASAEGSE KUNSTI
UUDISKIRI
◔ 16. aprill 2018

⚑ #kuumteos

Sandra Jõgeva "Kadalipp" (2007)

#kkek26 #hullarmastus #ekkmikohvik #17aprill #videoõhtu #kkekiarhiiv #paljuõnne #sünnipäev #külalisedsaabuvad #vastuvõtt #welcome #piitsjapräänik #sandrajõgeva #kadalipp #kunstihoone #sexmarket #fishnet #latex #domina 
ÄRA MAGA MAHA!
 
Homme, 17.04
Homme kell 18 on EKKMi Kohvikus videoõhtu “Hull armastus”, mille programmi on kokku pannud kunstnik Pire Sova Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse videoarhiivis sisalduvate materjalide põhjal. Videoõhtu teemaks on suhted: pere- ja armusuhted, seksuaalsus ning suhted kunstiväljal. Osta saab KKEKi riiulitelt pärit trükiseid. Üritusega tähistab KKEK oma 26. sünnipäeva ja esitleb värskeid plaane kaasaegse kunsti arhiiviga. Vaata rubriigist #kuumteos teaseriks Sandra Jõgeva teost "Kadalipp", mis tuleb ka homme näitamisele.
 
Reedel, 20.04
Reedel on Tartu Elektriteatris konverents, mis kaasneb Tartu Kunstimaja näitusega “Igavuse esteetika”. Juttu tuleb igavusest kirjanduses, kaasaegses kunstis, filmis, popkultuuris ja spordis, igavusest kui snobismist, kehalisest seisundist, vastupanust jne. Konverentsil astuvad üles Eik Hermann, Maarin Mürk, Tõnis Kahu, Katre Pärn, Karl Saks, Joosep Susi, Maia Tammjärv, Tõnis Tatar, Berk Vaher. Vaata täpsemalt siit!
 
"Riik ei ole kunstiteos" Kunstihoones: Tanja Muravskaja, "Ours’" + Stéphanie Lagarde, "Déploiements"
NÄITUS
 
Avatakse näitus Tallinna Graafikatriennaali ajaloost
Neljapäeval, 19.04 kell 18 avatakse Kumus tänavu juubelit tähistava Tallinna Graafikatriennaali ajalugu käsitlev näitus “Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali”. 1986. aastal alustanud triennaalil on Eesti kunstiajaloos olnud oluline roll. Tänapäeval on raske ette kujutada, millist julgust, visiooni ja korralduslikku võimekust nõudis toimkonnalt liiduvabariikide suurnäituse tegemine nõukogude ideoloogilises, majanduslikus ja kunstipoliitilises kontekstis. Avamisele eelneb kell 17 kuraatorite Elnara Taidre ja Eha Komissarovi tuur näitusel.

Eesti skulptorite sada aastat
Reedel, 20.04 kell 17 avatakse Vaal galeriis Eesti kujurite ühenduse näitus "100 skulptuuri". Eesti Kujurite Ühendus tähistab Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva näitusega, kus on väljas 100 Eesti skulptori 100 tööd - igalt autorilt üks teos. Nii on näitus ühtlasi läbilõige Eesti skulptuuriajaloost. Ajaloolise osa teosed on pärit Kunstnike Liidu kunstikogust, Kumu skulptuurikogust, Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumist ning erakollektsioonidest. Kõige vanem töö on valminud aastal 1891 ja kõige uuemad äsja, aastal 2018.
*Vaata veel*
 
Ivar Veermäe ja Xiaopeng Zhou "Soojus" 
Hobusepea galeriis kuni 30.04
Rahvusvaheline kuraatorinäitus "Riik ei ole kunstiteos"
Tallinna Kunstihoones kuni 29.04
Katja Novitskova isikunäitus "Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2. aste"
Kumus kuni 10.06
Leonhard Lapini isikunäitus "Tühjus ja ruum"
Kumus kuni 13.05
LOENG
 
Liina Siib räägib teise maailmasõja aegsetest valikutest
21.04 kell 16 jätkub Kumu näitusega “Ajalugu pildis – pilt ajaloos” kaasnev vestlusõhtute sari kunstniku ja EKA professori Liina Siibi ettekandega “Teine maailmasõda, valikud ja iroonia”. Näitus “Ajalugu pildis – pilt ajaloos” küsib, mil määral mõjutab kunstnikke ajalugu ja vastupidi – kas kunstnike loodud piltide kaudu kirjutataksegi ajaloonarrativie.
 
TÄHTAEG
 
Eesti monumentaalmaali raamat ilmus inglise keeles
Reedel, 22.04 kell 16 esitletakse Brüsselis WIELSi kunstikeskuses Paul Kuimeti ja Gregor Tauli raamatut “Book launch of Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947–2012”. Algselt eestikeelsena ilmunud raamatu uuendatud kordustrükk tutvustab monumentaalmaali, supergraafika ja suuremahuliste mosaiikide ajalugu Eestis. Tekstid on kirjutanud kunstiajaloolane Gregor Taul ja pildid on teinud kunstnik Paul Kuimet. Avamisel on kohal mõlemad raamatu autorid, kellega vestleb Belgia kuraator Laura Herman. Kes Brüsselisse minemas ei ole, siis raamatut saab välismaa sõpradele kingiks osta ka Tallinnast Lugemiku raamatupoest. 
 
MUST KAST
 
Esietendub Kaspar Ausi installatiivne tantsuetendus
Kahel järjestikusel laupäeval, 21. ja 28. aprillil kell 19 saab Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis (Harju 1) näha Kaspar Ausi etendust “Soolo nullist nulli”. Koreograafia keskmes on Ameerika helilooja-muusikateadlase Paul Beaudoin’i (1960) heliteos „Shakti“ (2015), mida kuulates, kuuldes tantsija liigub. Publikul tekib võimalus mitmeid kordi teosesse siseneda ja sealt lahkuda endale sobival hetkel. Kaspar Aus on töötanud mitmete rahvusvaheliste projektidega, esinenud näitustel ja töötanud erinevate kunstnikega.
 
VÄLISUUDISED
Eelmisel nädalal kuulutati välja, et järgmisel Veneetsia kunstibiennaalil aastal 2019 esindab Suurbritanniat Põhja-Iirimaa päritolu Cathy Wilkes. Näitust kureerib Tate Moderni kuraator Zoe Whitley. Wilkesi tuntakse intiimsete skulptuuride ja misantsteenide poolest, mis tihti kujutavad stseene kodusest ja isiklikust elust. Wilkes oli Turner Prize’i nominent aastal 2008 ja varasemalt on teda Veneetsia biennaalile esitatud mitmeid kordi. Huvitav on ka märkida, et Briti paviljonis esineb juba kolmandat Veneetsia biennaali aastat järjest naiskunstnik. Kunstnik, kes tuleval biennaalil Eestit esindab, valitakse välja selle aasta aprilli lõpus – mai alguses.
 Aprillis avati Riias fotobiennaal , mille programm kestab Läti 100. sünnipäeva puhul kogu aasta erinevates kohtades Riias, Liepājas, Cēsises, Daugavpilsis, aga ka Tartus ja Moskvas. Selle aasta pealkiri on "I Like Your Face", mis lähtub internetikultuuri mõjust inimestele.
Riia kunstikeskus kim? avab reedel, 20.04 kaks näitust eri asukohtades, mis on osa Läti 100 kunstiprogrammist. Grupinäitus “Orient” (kuraator Michal Novotný) avatakse aadressil Tallinas 6, on osa kaheaastasest projektist Trauma & Revival, mida organiseerivad kim?, Bozar Brüsselis ja Bunkier Sztuki Krakowis ning mis uurib Ida-Euroopa identiteeti. Kim? kunstikeskuse ruumides (Sporta 2 k-1) avatakse soome-iisraeli Dafna Maimoni näitus “Family Business: Power failure”, mille esimene osa oli mõne aja eest üleval Helsingis SICis. Riias loob kunstnik performatiivse ruumi, mis võtab kunstikeskuses falafeli ja kebabi restorani kuju. Installatsioon jutustab lugusid ja mälestusi naiste rollist perekonnas ja võimusuhetest.
 
SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Vabaduse väljak 6, 10146 Tallinn, Eesti 
tel: 6314050
e-mail: post@cca.ee

Peatoimetaja: Kaarin Kivirähk
Kaastoimetaja: Maria Arusoo, Marika Agu
Kujundaja: Brit Pavelson


 


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus · Vabaduse väljak 6 · Tallinn 10146 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp