|
|
ÄRA MAGA MAHA
Täna, 05.03
EKA moetudengid esitlevad esmaspäeval kell 17.15 osakonnas riideid ja katsetusi, mis valmisid õppereisil Hong Kongi. Koos Hong Kongi polütehnilise ülikooli moetudengitega töötati uute vormide ja materjalidega. Esmaspäeval saab näha, kuidas koostöö kulges ja millised põnevad asjad valmisid.
Reedel, 09.03
Reedel tähistab Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse instituut 25 tegevusaasta juubelit seminari ja peoga. Seminaril “25 aastat kunstiteaduse õpetamist Eesti Kunstiakadeemias. Kuhu edasi?” võtavad sõna instituudi juhatajad, Krista Kodres, Linda Kaljundi ja KTI vilistlased.
Reedel ja laupäeval, 09. - 10.03
Nädalavahetusel kutsub ARSi maja filmifestivalile AFF 2018. Näha saab enam kui kolmekümne Eesti kaasaegse kunstniku video- ja filmiloomingut, Soome interdistsiplinaarse kunstnike-ühenduse MUU videoloomingu sarja „The Performance Voyage 7“ ja EKA fotokunsti tudengite teoseid.
|
|
NÄITUS
Elis Saareväli avas Haapsalus näituse
Laupäeval avati Haapsalu Linnagaleriis Elis Saareväli näitus “Läbi lillede”. Näha saab teoseid isikunäituselt “Hilja juba” Draakoni galeriis ja Artishoki biennaalil eksponeeritud teost “Küllaltki hästi”. Kunstnik räägib nende kaudu, mis jääb küsimuse “Ehk jõuab veel?” ja tõdemuse “Ah, hilja juba!” vahele. Tolm, plekid ja augud on meiega, kui kõik oluline paratamatult mööda kihutab. Näitus jääb avatuks kuni 01.04.
|
|
LOENG
Raamatuesitlus ja ulmeõhtu Kumus
Neljapäeval, 08.03 kell 18 kutsub Kumu raamatu “Andres Tolts. Maastik vaikeluga” esitlusele, mis ilmub Kumu klassikute sarja viienda väljaandena ja on mahukaim Toltsi loomingut käsitlev kogumik. Tekstide autorid on Liisa Kaljula, Eha Komissarov ja Eero Epner. Laupäeval, 10.03 kell 16 on Katja Novitskova näituse raames kavas ulmeõhtu, kus kultuuriteoreetik ja Postimehe kultuuritoimetaja Juhan Raud räägib ulmekirjandusest ja selle kattumisest Novitskova tulevikunägemustega.
Eha Komissarov vestleb Eve Kasega
Neljapäeval, 08.03 on Tartu kunstimuuseumis oodata vestlusõhtut, kus kunstnik Eve Kasega vestleb kunstiteadlane Eha Komissarov. Vestlus on osa Kase näituse “2 + 2 = ...” publikuprogrammist. Näitus jutustab Eesti kaasaegsest info- ja meediaruumist ning selle võimest iga päev kujundada meie ühiskondlikke väärtuseid. Eha Komissarov on legendaarne Eesti kunstiteadlane ja kuraator, kelle avalikud esinemised võiksid kuuluda iga kunstisõbra must-go nimekirja.
Lapsed ja visuaalsemiootika Tartus
Järgmisel nädalal külastab Tartu Ülikooli semiootika osakonda semiootikadoktor Sara Lenninger, kes peab 06.03 avaliku loengu kell 12.15 (Jakobi 2–306) ja 08.03 seminari kell 10.15 (Jakobi 2–305). Lenninger tegeleb küsimustega, kuidas areneb laste arusaamine piltidest ja keskendub neile küsimustele ka oma loengus ja seminaris.
|
|
KONKURSS
Tartu Kunstimuuseum pakub noorele kunstnikule näitusevõimalust
Tartu Kunstimuuseum ootab avaldusi “Noor Tartu” konkursile, millega otsitakse Tartuga seotud noori kunstnikke, kes tahaksid teha näitust muuseumi kolmanda korruse projektiruumis. Silmas peetakse kuni 35aastaseid kunstnikke, kes on Tartust pärit, Tartus (kunsti)hariduse saanud või tegutsevad Tartus kunstnikuna. Valiku eelduseks on ka senine vähene näitusekogemus. Tähtaeg saata oma näituseidee, motivatsioonikiri, portfoolio ja CV muuseumile on 12.03. Tartu linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut.
|
|
MUST KAST
“Made in Estonia” maraton tuleb taas
Laupäeval, 10.03 algusega kell 18 on Kanuti Gildi SAALis 11. “Made in Estonia” maraton. Etendus kutsub kõikide maade etendajaid ja muid huvilisi esinema. Vabas vormis etteasteid näeb nii juba tuntud tegijatelt kui ka uutelt alustajatelt. Kõik etteasted mahuvad tavaliselt 5–10 minuti sisse ja Kanuti Gildi SAALi lavale.
|
|
EESTI MAAILMAKAARDIL
Eesti kunst Budapestis ja mujal
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus annab teada Eesti kunstnike tegemistest maailmas. Kui veebruari fookus näis olevat Eesti kunsti koondumisel Helsingisse, siis märtsis on keskpunktiks Budapest. Kuni 18.03 on Eesti instituudis Ungaris avatud Anneli Porri kureeritud näitus Eesti kaasaegsest fotograafiast. Chimera-Projecti galeriis avati 01.03 Anu Vahtra ja Martin Lukáči näitus “Interpreter’s Booth” ja galeriis Ani Molnár avatakse kolmapäeval, 07.03 kell 18 Marge Monko isikunäitus “Women of the World, Raise Your Right Hand”, mida veel alles hiljuti sai näha Tallinna Linnagaleriis. Vaata neid ja teisi uudiseid EKKAKi märtsi uudiskirjast.
|
|
● Märtsis tähistab ingliskeelne maailm naiste ajaloo kuud, mille eesmärk on tuua välja naiste roll ajaloos ja praegusaja ühiskonnas eri valdkondades. Kunstivaldkonnas kutsub Washingtonis asuv National Museum of Women in the Arts kunstiasutusi üle maailma liituma kampaaniaga #5WomenArtists. Kampaania lähtub uuringust, kus paluti nimetada viis naissoost kunstnikku ning ootamatult paljud seda teha ei suutnud. Nii kutsubki muuseum üles meenutama ja välja tooma naiskunstnikke panust kunsti arengusse. Eestist osaleb kampaanias Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, meile kõige lähem kampaaniaga liitunu on Stockholmi rahvusmuuseum. Kõiki osalejaid saab näha kaardilt. Lisaks korraldab Washingtoni naiskunstnike muuseum mitmesuguseid teemaõhtuid ja näiteks ka Vikipeedia talgud.
|
|
|
|
|
|