Copy
Uudiskiri ilmub igal esmaspäeval.
KAASAEGSE KUNSTI
UUDISKIRI
◔ 5. veebruar 2018
ÄRA MAGA MAHA!
 
Kolmapäeval, 07.02
EKA üliõpilasesindus korraldab avatud uste õhtuid erinevatesse osakondadesse. Kolmapäeval on avatud uste õhtu EKA maalikunsti osakonnas (Lembitu 12, 5. korrus), kus tudengid näitavad ruume, aga saab ka ise käed värviseks teha. Üritusele tuleb registreeruda tiiu.lausmaa@artun.ee. Kiirusta, sest kohti on vaid 15! 

Aprillis, 12.04
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ootab kuni 12.04 kell 12 projekte järgmise, 2019. aasta Veneetsia biennaali Eesti paviljoniks. Veneetsia biennaal on vanim ja suurim rahvusvaheline kunstisündmus, kus Eesti osaleb paviljoniga kaheteistkümnendat korda. Kandideerima on oodatud kõik kunstnikud, vaata tingimusi täpsemalt KKEKi kodulehelt!
 
Leonhard Lapini isikunäitus Kumus
NÄITUS
 
Leonhard Lapini isikunäitus Kumus
Reedest, 09.02 on Kumu suures saalis avatud Leonhard Lapini isikunäitus “Tühjus ja ruum”, mis toob vaataja ette kunstniku 50 aastat kestnud loomingu erinevad etapid. Lapin on koos mitme oma põlvkonnakaaslasega eesti popkunsti looja ja tänaseks neoavangardi klassik, kelle looming on jõudnud graafikast etenduskunsti, luule, arhitektuuri ja kriitikani. Näituse kuraator on Eesti Kunstimuuseumi juhataja Sirje Helme.

Uku Sepsivart ja Jan Ljütjohann Hobusepea galeriis
Neljapäeval, 07.02 kell 17.30 avavad kunstnikud Uku Sepsivart ja Jan Ljütjohann näituse "Vähekene, iga päev". Jan Lütjohann on saksa skulptor ja õpetaja, kes elab ja töötab Soomes. Lütjohanni skulptuurid põhinevad tema huvil lihtsate, maalähedaste, industrialiseerimis-eelsest ajast pärinevate tööpinkide vastu, mida on kasutatud nii töötamisel kui ka kogukondlikul lävimisel. Uku Sepsivart võrdleb looduslikke protsesse ja inimese vajadust kätega töötamise järele. Sellise lähenemisega töötades, proovides leida täiusliku rütmi ja olustikku, mõtestab Sepsivart inimese võimalikku eksistentsi väljaspool tsivilisatsiooni.

Marta Stratskase näitus Jaani kirikus
Neljapäeval, 08.02 kell 17.30 avatakse Jaani kirikus Tallinnas Marta Stratskase isikunäitus "Ma lasen armastuse sisse". Näitusel näeb Stratskase maale, mis käsitlevad armastuse ja kodu temaatikat. Suuremõõtmeliste maalide põhirõhk on nii sakraalsel ülevusel kui ka kunstniku lapsepõlvele viitaval kodu mõiste kujutamisel voogavate viljapõldude kaudu. Näituse kuraator on Erkki Juhandi ja jääb avatuks kuni 08.03.

Manfred Dubov Vaal galeriis viimast nädalat
Veel viimast nädalat saab Vaal galeriis näha Manfred Dubovi isikunäitust “Ma tulen mitmest kohast korraga”, mille raames on veel reedel ja laupäeval võimalik näha Kaspar Ausi performants-etendusi ja Ragne Veensalu luulekava ettekandeid. Pühapäeval, 10.02 kell 15 saab näituse lõpu puhul ka kunstnikuga koos esmaabi harjutada. “Ma tulen mitmest kohast korraga” on mitmeid näituseid kaasav maalikunstiprojekt, mis on kestnud juba aastast 2008. Tänavune Vaala näitus kaasab lisaks maalidele helikunsti, performance’it ja luulet.
 
*Vaata veel*
 
Reimo Võsa-Tangsoo isikunäitus "Vahetu vaevatasu"
Draakoni galeriis kuni 23.02
Eve Kase isikunäitus "2+2=..."
Tartu kunstimuuseumis kuni 13.05
Tõnis Saadoja isikunäitus "Stuudio"
Tallinna Kunstihoone galeriis kuni 11.02 Tallinna Linnagaleriis kuni 11.02
Näitus “Värvi kah. 1980. aastate Eesti näituseplakat”
Kumu kunstimuuseumis kuni 06.05
LOENG
 
Reedel tähistatakse kunstikool Pallase aastapäeva
Reedel tähistatakse Tartu Kõrgemas Kunstikoolis legendaarse Pallase kunstikooli 99. aastapäeva konverentsiga. Ürituse eesmärk on väärtustada kaasaegset Eesti kunstiharidust ühe ajalooliselt olulise tähtpäeva eel. Esinevad näiteks Eesti Kunstnike Liidu president Vano Allsalu, Tartu Kunstimuuseumi direktor Signe Kivi, Tartu Kunstikooli direktor Kadi Kreis ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusest Kaarin Kivirähk.
 
EESTI MAAILMAKAARDIL
 
Eesti kunstnikud Soomes
Helsingis avatakse 09.02 Balti kaasaegse kunsti näitus “There and Back Again: Contemporary Art from the Baltic Sea Region”, kus näeb ka Eesti kunstnike Alexei Gordini, Flo Kasearu, Karel Koplimetsa, Kris Lemsalu, Jüri Okase, Jaanus Samma, Tea Tammelaane ja Jaan Toomiku teoseid ning näituse kataloogi on tekstid kirjutanud teiste seas Evelyn Raudsepp ja Rebeka Põldsam. Kiasmas korraldatakse 21.–25.02 Eesti kaasaegse performance-kunsti festival UUE, kus näeb teoseid Flo Kasearult, Maria Metsalult, Merike Estnalt, Iggy Lond Malmborgilt, Kristiina Normanilt ja NO99-lt. Loenguga esinevad Anu Allas ja Maria Arusoo. Vaata lisaks, kus Eesti kunstnikke maailmas näha võib, EKKAKi värskest uudiskirjast.
 
VÄLISUUDISED
  Eelmisel nädalal avati Helsingis galeriis SIC (Tallinki sadama lähedal, Tyynenmerenkatu 6 C) Dafna Maimoni näitus “Family Business”. Näituse- ja performance’ite seeria kolmandas peatükis jätkub kunstniku huvi Soome esimese kebabi ja falafeli restorani, Orient Expressi vastu, mille kunstniku Iisraelist pärit isa avas 1985. aastal Forumi kaubanduskesuses Helsingis. Näituse tarbeks äratatakse Orient Expressi falafeliputka taas ellu, avamisõhtul küpsetavad ja müüvad falafele kunstniku õed-vennad. Järgmisena liigub Orient Express Riiga kim? kunstikeskusesse, kus muundub performatiivseks ruumiks, kus hakatakse koguma kohalikke mälestusi. Näitus on osa Läti 100 kunstiprogrammist.
  Soome kõige prestiižsema kunstiauhinna Ars Fennica auhinna võitis Kari Vehosalo. Võitja valis välja tuntud saksa kuraator Beatrix Ruf ja auhind on 40 tuhat eurot. Ars Fennica seekordsete kandidaatide näitust saab Kiasmas näha veel kuni 18.02.
  Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses avati reedel tuntud Tai filmitegija Apichatpong Weerasethakuli isikunäitus “Luminous Shadows: Selected Installations & Film Retrospective”, mis on tema esimene isikunäitus Baltimaades. Näha saab tema viimase viieteist aasta installatsioone ja videoteoseid ning samuti näha režissööri filmide retrospektiivi CAC kinos ja Skalvija kinokeskuses.
  Manchesteri kunstigaleriis eemaldati näituselt prerafaeliitliku kunstniku John William Waterhouse’i teos “Hylas and the Nymphs” (1869). Samuti kaotati muuseumipoest müügilt sama teost kujutavad postkaardid. Teose eemaldamist seinalt filmis üles kunstnik Sonia Boyce, kes uurib sooküsimust 19. sajandi kultuuris ning filmi näeb Boyce’I retrospektiivnäitusel samas galeriis 23. märtsist alates. Waterhouse’i juhtumiga soovib muuseum juhtida tähelepanu küsimusele, kuidas vaadata teises kontekstis sündinud kunstiteoseid 21. sajandi silmapaariga.

#kuumteos
Tabita Rezaire
“ASS 4 SALE” (2014)

#seksuaalsuseeri #veebruar #tabitarezaire #ass4sale #twerk #identiteet #rass #sugu #suguN #suguM #seksuaalvägivald #kultuurilinemitmekesisus #feminism #keha #naisekeha #blackfemalebodies #blacklivesmatter #oscarssowhite #metoo #notsuprirsed #kultuurilinemitmekesisus #nycstripperstrike #culturalappropriation #knowyoursource #howsexycanyougo #boomboomdance #bumbum #ilovebigbuttsandicannotlie #workit #suvekssaledaks #malegaze #femalegaze
SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
Vabaduse väljak 6, 10146 Tallinn, Eesti 
tel: 6314050
e-mail: post@cca.ee

Peatoimetaja: Kaarin Kivirähk
Kaastoimetaja: Maria Arusoo, Marika Agu
Kujundaja: Brit Pavelson
This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus · Vabaduse väljak 6 · Tallinn 10146 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp