|
|
ÄRA MAGA MAHA!
Kolmapäeval, 11.04
Kolmapäeval kell 18 kutsub Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse ateljeevisiitide sari külla kunstnik Laura Põllu ateljeesse ARSi majja. Laura Põld on kunstnik, kelle teosed on sündinud tekstiili, puidu, leidobjektide, keraamika ja video ühendamisel. Laura Põld oli 2016. aastal Köler Prize’i laureaat. Stuudiokülastus on hea võimalus tutvuda kunstniku tööprotsessiga ja küsida küsimusi. Üritusele tuleb registreeruda aadressil kadri@ecadc.ee hiljemalt 10.04.
Neljapäeval, 12.04
Neljapäeval kella 18-ks on aeg seada sammud Toompeale teaduste akadeemia saali (Kohtu 6), sest seal esineb Los Angelese kunstikriitik Andrew Berardini, kes kirjutab igapäevaselt maailma oluliseimatele kunstiväljaannetele. Eesti keeles on ilmunud tema artikkel "Kuidas olla ebaprofessionaalne kunstnik". Berardini loeng on osa KKEKi ja EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi loenguseeriast “Rahvusvaheline laeng”.
Neljapäeval, 12.04
Neljapäeval on viimane võimalus esitada oma projekt järgmise aasta Veneetsia biennaali Eesti paviljoni ekspositsiooni konkursile. Täpsemad tingimused leiad KKEKi kodulehelt.
Reedel, 13.04
Reedel kell 20.00 on Tallinnas ARSi majas neljas ja viimane kuulamissessioon helikunsti projektist "Sada helimaastikku stuudios 335. Vol 4: Rändamise - eri". Sel korral on külalisteks DJd Katalooniast ja Korsikalt. Vaata täpsemalt siit.
|
|
Fragmendid Leonhard Lapini kollaažist "Jeesus Kristus Superstaar" (2006) Kumus
|
|
NÄITUS
Peeter Lauritsa kunst Draakoni galeriis
Peeter Laurits avab 09.04 kell 17 Draakoni galeriis näituse “Väljasõit”. Näituse peategelasena näeb kunstnik inimest, kes on sattunud ootamatus rollis tundmatusse kohta. Laurits kujutleb tulevikku, kus internet on segi puhutud, mets ja andmepilved kokku kasvanud ja tuleb uuesti õppida, kuidas käituda ja kuidas olla tänulik. Peeter Laurits tegeleb oma loomingus digiajastu ja ürgsete mustrite kokkupuutepunktidega. Näitus jääb avatuks kuni 28.04.
Näitused Valgas
11.04 kell 16.00 avatakse Valga Kultuurikeskuses Michael Kurzwelly näitus “Reaalsus on kokkulepe”. Michael Kurzwelly elab Poola-Saksa piiril Słubfurtis, mida kunagi tunti kui Frankfurti (Oder) ja Słubicet. Alates aastast 1999 arendab ta Słubfurti kui ühendlinna, mis asub pooleldi Poolas ja pooleldi Saksamaal. Kurzwelly peatub Valgas/Valkas mitu nädalat ja kutsub kokku kohalikke elanikke mõlemalt poolt piiri, et arutada linnaruumiga seotud küsimusi. Need arutelud on väga olulised just ajal, kui toimub Valga ja Valka linnaruume ühendava keskväljaku ehitamine. Näitus on osa triloogiast, millest esimese osa moodustavad 03. aprillil Valga Muuseumis avatud näitus “Mida sa näed? Mida sa tahaksid näha?” ning samal päeval avatud Alexei Gordini näitus “Veider tunne”, millega koos avati uus näitusepind Valgas – Brivibas galerija. Kõik kolm näitust on osa Tanel Randeri kollektiivsest uurimusest "100 paplit", mis omakorda kuulub EV100 kunstiprogrammi.
Tartus avatakse “Igavuse esteetika”
Reedel, 13.04 kell 17 avatakse Tartu Kunstimajas Peeter Talvistu kuraatorinäitus “Igavuse esteetika”, millega 20.04 kaasneb temaatiline konverents. Tänapäevase kultuuri vundament on huvitavus ning pidev tarbija tähelepanu köitmine, kõik igapäevaotsused saavad enamasti külge erilisuse aura. Seejuures oleme aga unustanud, et loovuse ja uute teadmiste aluseks on sageli just nimelt igavus, kõige sündmusliku puudumine. Näitusel “Igavuse esteetika” pole tegelikult ühtegi igavat teost ning sõna „igavus” ulatus ei ole lõplikult defineeritud, kuid see pakub end alati välja kui midagi nauditavat.
Näitusel osalevad kunstnikud Sirja-Liisa Eelma, Flo Kasearu, Peeter Mudist, Krista Mölder, Ede Raadik, Imat Suumann, Jevgeni Zolotko ja Jaan Toomik. Projekti idee kaasautor on Jaak Tomberg. Näitus on avatud kuni 13.05.
Köler Prize’i nominentide näitus on täies hoos
EKKM on avanud uue hooaja traditsioonilise Köleri auhinna näitusega. Sel aastal kandideerivad preemiale Anna Škodenko, Holger Loodus, Taavi Talve, Tanja Muravskaja ja Tarvo Varres. Võitja kuulutatakse pidulikult välja Köler Prize 2018 galal 10. mail. Oma lemmiku saab välja valida ka publik, nii et soovitame näitusele kiirustada ja hääletussedeli kasti panna. Köler Prize’i laureaati valitakse seitsmendat korda. Varem on peapreemia võitnud Jevgeni Zolotko, Flo Kasearu, Jaanus Samma, Jass Kaselaan, Anu Vahtra ja Laura Põld. Publikupreemia on eelnevatel aastatel võitnud Tõnis Saadoja, Flo Kasearu, Jaanus Samma, Johannes Säre, Edith Karlson ja Art Allmägi.
|
|
*Vaata veel*
Kumus kuni 10.06
Kumus kuni 13.05
|
|
LOENG
Vestlusõhtu poliitilisest kunstist
Kolmapäeval, 11.04 kell 19 on Ülase keskuses (Ülase 12, Tallinn) külas Mandar Spielmacher, kes esineb vestlusõhtul “From Occupy Wall Street to the Venice Biennale: Spaces of Political Art”. Spielmacher on kapitalismi vastu võidelnud juba 21 aastat. Tema kõige tuntumaks ürituseks võib pidada Occupy Wall Streeti laagri organiseerimist New Yorgis. Viimasel ajal on teda hakanud huvitama, kuidas on seotud kunst ja poliitiline aktiivsus. Kuidas toimib poliitiline kunst näitusel ja kuidas publik sellega suhestub? Vestlusõhtu on inglise keeles, pakutakse teed ja kohvi ning veganisuupisteid.
Tuurid Kunstihoones
Tallinna Kunstihoone ootab kunstisõpru näitusetuuridele igal kolmapäeval kell 17.30 ja laupäeval kell 14. Osaleda saab näitusepiletiga. Giidituurid on osa Kunstihoone näituse “Riik ei ole kunstiteos” publikuprogrammist. Rahvusvaheline kuraatorinäitus kutsub üles mõtlema kaasa riigi ja rahvusluse teemadel tänapäeva Euroopas. Näituselt leiab ka mitmete Eesti kunstnike teoseid.
|
|
TÄHTAEG
Võimalus kandideerida Future Generation kunstiauhinnale
Mainekas Future Generation Art Prize avab taotlusvooru homme, 10. aprillil ning see on avatud kolm kuud. Kunstiauhinnale kandideerijad avalikustatakse 2019. aasta veebruaris ning nominentide näitust näeb Veneetsia biennaali ajal 2019. aasta mais. Auhinnale võivad kandideerida noored (kuni 35-aastased) kunstnikud üle kogu maailma. Auhinna eesmärk on toetada noorema põlvkonna kunstnikke.
|
|
EESTI MAAILMAKAARDIL
Eesti kunstnike teoseid saab näha mitmel pool maailmas
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) uudiskirjast võib lugeda, et aprillis saab Eesti kunstnike teoseid näha näitustel Riias, Bergenis, Helsingis, Brüsselis, Moskvas, Amsterdamis, Lepizigis, Spångas, Budapestis, Bagdadis, Tornios. Näiteks Riias avati Riia Fotograafia biennaal, mille peanäitusel osalevad Kristina Õllek ja Kert Viiart. Samuti näeb biennaalil Eesti kunstnike Taavi Suisalu ja Margus Tamme töid. EKKM osaleb Eléonore de Montesquiou projektiga “EKKMi E-residentsus #1: residentsus ja mitte-residentsus” 19.–22. aprillil Brüsselis POPPOSITIONS alternatiivsel kunstimessil. Vaata kõiki uudiseid EKKAKi kodulehelt.
|
|
|
|
|
|