Copy

Naujienlaikraštis

2015 Balandis


Sveiki! Moterų informacijos centras pristato jau antrąjį projekto "Orus darbas-orus gyvenimas!" naujienlaikraštį. Artėja projekto tarptautinis modulis Kluže, Rumunija. Prašome susipažinti su miestu ir renginio programa ČIA

 
Projekto naujienos
 
2015 m. kovo mėn. minėjome tarptautinę moters dieną. Ta proga organizavome informacinį seminarą/modulį kartu su NLIF komanda. tradiciškai lankėmės EIGE - Europos lyčių lygybės institute, taip pat bendravome su charizmatiškiausia direktore - Vilniaus miesto krizių centro vadove N. Dirsiene ir nevalstybinio darželio "Nendrė" vadove D. Mituziene. 
Balandžio 23-25 dienomis 10 Lietuvos atstovų dalyvaus tarptautiniuose mokymuose su visa projekto komanda. Sekite mūsų naujienas! 
Paskelbti Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2014 nominantai (vyksta balsavimas)

Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba skelbia galutinį balsavimą dėl kandidatų į Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2014 m.! Kviečiame padėti išrinkti Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2014 laureatus.

Balsuoti kviečiame iki balandžio 24 dienos, 12 valandos!

Kviečiame susipažinti su nominantais 8 kategorijose >>ČIA

 

Profesinių sąjungų naujienos

Moterų sveikata ir darbas Europoje

Kovo 4-6 d. Briuselyje ETUI (European Trade Union Institute) organizavo tarptautinę konferenciją „Moterų sveikata ir darbas“, kurios tikslas buvo pasidalinti žiniomis bei patirtimi apie moterų darbo sąlygas, lyčių lygybės klausimus bei sveikatą.
Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 200 dalyvių, tarp jų – ne tik Europos šalių mokslininkai, tyrinėjantys darbo sąlygų ir sveikatos  klausimus, Europos šalių profesinių sąjungų atstovai, Europos saugos ir sveikatos agentūros atsakingi asmenys bei kt.
Skaitykite visą straipsnį
 

Darbo kodekso pataisos: nauda darbdaviams ar darbuotojams?

R. Jasmontienė: „Daugybė pakeitimų pagrindiniame projekte yra ne darbuotojų naudai, nes naikinamos kone visos reikšmingesnės socialinės garantijos visiems eiliniams dirbantiesiems, neišskiriant net nėščiųjų, didelį darbo stažą turinčių, specifinių profesijų, priešpensijinių darbuotojų.“

Įdomu – Europos žemėlapis pagal kiekvienos valstybės tautinę sudėtį, atvaizduojant antroje vietoje esančios tautos vėliavą.  Kas Jus labiausia nustebino?

Socialinės reklamos naujienos

Gauk Verutę
 
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba  vykdo socialinės reklamos kampaniją, nukreiptą prieš vyresnių žmonių diskriminaciją dėl amžiaus. Kampanijos metu sukurti animuoti vaizdo klipai, skatinantys atkreipti darbdavių dėmesį ne į besidarbinančio žmogaus amžių, bet į jo turimus įgūdžius ir reikiamą darbui patirtį. Socialinės reklamos vaizdo klipai rodomi Lietuvos TV kanalu nuo 2014 m. vasario 24 d. iki kovo 30 d.

Reklamos idėja paremta Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai pateiktų skundų pavyzdžiais. Kaip rodo tarnybos gaunami skundai, diskriminacija dėl amžiaus yra viena labiausiai paplitusių diskriminacijos formų Lietuvoje.
Susipažinkite,  vaizdo klipai:

Gauk Arvydą

Gauk Kostą

Gauk Verutę

 

Įspūdžiai po klipo „Vertimas“: užaugo nematomų rasistų karta

Su Jite Williams susitinkame sovietinių daugiabučių rajone Vilniuje sekmadienio kavai. Ankstyvą rytą susitikimui vaikinas pasirenka ne veltui – po kavos jis keliaus į netoliese esančią Pentecostal bažnyčią mišioms. Taip jau penktus metus Lietuvoje gyvena nigerietis, kurį beveik milijonas žmonių pamatė klipe „Vertimas“.

Šaltinis

 

 

Share
Tweet
Forward
Moterų informacijos centras © 2015
www.moteruinformacijoscentras.lt


Projektą “Multiplying Decent Work – Decent life!” DCI-NSA-ED/2012/279-811 remia Europos Komisijos Vystomojo bendradarbiavimo programa (EuropeAid). Šio leidinio turinys nebūtinai atspindi Europos Komisijos nuomonę arba poziciją. 
Šį naujienlaiškį gaunate nes esate projekto mokymų dalyvis. 

unsubscribe from this list    update subscription preferences