Copy
Dags att presentera vinnarna!
Ser mailet konstigt ut? Klicka här
AET - Avancerad Entréteknik

Tack för alla besök på FKBo!
 

- & vilka kammade hem priser? -

Först och främst ett stort tack för fint arrangemang och ett par riktigt trevliga dagar och kvällar i Umeå. Vi uppskattade att få ett ansikte på många utav er, samtidigt som vi fick tillfälle att visa vår dörrautomatik och våra nyheter.

Så stort tack till föreningen FKBo samt alla er som besökte oss i vår monter!
Stort intresse för nya handsändaren

En av de nyheter som presenterades var den ergonomiska och batterifria handsändaren, i form av en stor knapp. Handsändaren passar fint i handen och är lätt att trycka på. 

Kontakta oss om du vill ha mer info om handsändaren.
Varför passar Neptis så bra vid bostadsanpassning?

I montern demonstrerade vi varför Neptis passar så bra till just bostadsanpassning - här kan du få sammanfattningen igen.

De 5 mest använda funktionerna.
Kontakta oss
Ta kontakt med oss!

Vi på AET har kontor & lager i Huskvarna och Malmö men vi arbetar i hela Sverige. Finns vi inte på er ort så hjälper vi er ta kontakt med någon av våra samarbetspartners. Ring eller maila oss - vi är alltid tillgängliga för dig!

Växel: 036-38 78 90
Serviceanmälan och kundsupport: 
036-38 78 80
Teknisk support: 036-38 78 99 
För order eller offertförfrågan: order@aet.se
För övrig informationinfo@aet.se
Hemsida: www.aet.se
Montertävlingen - Här kommer de rätta svaren:

Fråga 1. Vad är det som är så speciellt med vår nya handsändare?
X. Att den är batterifri samt är extra lämpligt för människor med nedsatt funktion i händer.
 
Fråga 2. I vilka delar av Sverige har vi återförsäljare & samarbetspartners?
2. Hela landet.

Fråga 3. Kan våra handsändare fungera med andra dörrautomatikfabrikat?
2. Ja, alla.
 
Fråga 4. Vad innebär funktionen Push & close?
1. Att man när dörren är i öppet läge bara kan trycka till den så börjar den stänga utan att göra motstånd.
 
Fråga 5. På vilka typer av dörrar kan våra dörrautomatiker installeras?
2. På alla typer av dörrar!
 
Fråga 6. Var har AET kontor?
2. Huskvarna och Malmö


Flera utav er hade alla rätt och gissade dessutom rätt på antal nyckelband, där fick lotten avgöra. Se om du är en av vinnarna!
 
Alla vinnare presenteras här!

Elisabeth Du Rietz
VD

036-38 78 62
elisabeth.du-rietz@aet.se

Adem Bukaric
Affärsområdesansvarig

036-38 78 65
adem.bukaric@aet.se


Sofie Bondeson
Projektkoordinator

036-38 78 66
sofie.bondeson@aet.se

Jesper Fager
Regionsäljare

036-38 78 64
jesper.fager@aet.se

 

Arben Doku
Tekniker

036-38 78 35
arben.doku@aet.se

Tony Melert
Tekniker

036-38 78 32
tony.melert@aet.se

Peter Fared
Tekniker

036-38 78 27
peter.fared@aet.se

Liselotte Sonestedt
Lager/Logistik

036-38 78 72
liselotte@mekom.se


Sofia Ödeen
Marknadsassistent

036-38 78 73
sofia@mekom.se

Besök vår hemsida
Share
+1
Share
Tweet
Forward
Facebook
Website
LinkedIn
Google Plus
Copyright © 2017 AET - Avancerad Entréteknik, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp