Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - marec 2015

Pred príchodom jari a veľkonočných sviatkov by me radi upratali náš kostol, aby bol dôstojným miestom na oslavu Boha. Tých, ktorí majú vzťah ku slovenskej histórii a boju Slovákov za ľudské práva, pozývame na diskusiu s Františkom Neupauerom zo združenia Nenápadní hrdinovia. Ponúkame tiež informácie o finančnej podpore Slovenskej biblickej spoločnosti a zbierke šatstva pre Žakovce.

Jarné upratovanie kostola

Pozývame vás na pridanie ruky k dielu pri jarnom upratovaní nášho kostola. Stretneme sa v sobotu 21. marca 2015 o 9:30 v kostole (Rue le Corrège 19, 1000 Bruxelles). V prípade možnosti si prosím doneste vlastné vedrá, handry a prípadne aj mopy.

Diskusia na tému "Sviečková manifestácia"

V utorok 24.marca 2015 vás o 20:00 pozývame na diskusiu s aktivistom neziskového združenia Nenápadní hrdinovia Františkom Neupauerom o pohnutých časoch komunizmu. Diskusia sa uskutoční na Rue Jenneval 10 .

Zbierka šatstva pre Žakovce

Slovenská katolícka misia v Bruseli sa tento rok rozhodla podporiť Inštitút Veľkňaza v Žakovciach zbierkou šatstva. Nepotrebné šaty a topánky v dobrom stave môžete priniesť opraté a vyčistené na Rue Jenneval 10 po dohode s Andrejkou Pavúkovou.

Podpora Slovenskej biblickej spoločnosti

V rámci každoročnej podpory sociálnych projektov sa Slovenská katolícka misia rozhodla finančne pomôcť Slovenskej biblickej spoločnosti, ktorej hlavnou prioritou je šírenie Božieho slova prostredníctvom publikačnej činnosti. Podpora tohto porojektu tematicky súvisí s rokom zasväteného života, vyhláseným svätým otcom Františkom.

Pastoračné aktivity počas veľkonočných sviatkov

Počas veľkonočných sviatkov nebudú slúžené sväté omše. Posledná nedeľná sv. omša bude 22. marca. Po Veľkej noci sa opäť stretneme 12. apríla v nedeľu Božieho milosrdenstva. Pozývame všetkých, ktorí v Bruseli počas sviatkov zostávajú, aby na obrady využili možnosti miestnych komunít.
Share
Forward
Copyright © 2015 Slovenská katolícka misia, Všetky práva vyhradené.


Odhlásiť sa z odoberania Informačníka    Aktualizovať nastavenie odberu

Email Marketing Powered by Mailchimp