Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - júl 2015

Uhorková sezóna sa nezadržateľne blíži, a preto aj SKM prepína do dovolenkového módu. Z tohto dôvodu nebudú od konca júla do začiatku septembra slúžené sv. omše. V septembri však začneme v plnom prúde otvorením nového školského roka, púťou do Banneux a duchovnou obnovou pre mladých. V októbri zase oslávime 10. výročie vzniku SKM. Dávame tiež do pozornosti ukončenie zbierky šatstva pre Žakovce.

Prajeme všetkým veľa príjemnych a obohacujúcich zážitkov z dovoleniek, fyzického aj duchovného odpočinku a tešíme sa na opätovné stretnutie v septembri.

Sv. omše počas letných prázdnin

Vzhľadom na prázdninové obdobie bude v letnom režime aj fungovanie SKM. Posledná nedeľná sv. omša bude 26. júla. V septembri sa po prvýkrát opäť stretene v nedeľu 13. septembra

Otvorenie nového školského roka

Nový školský rok 2015/2016 otvoríme sv. omšou 13. septembra. Celá komunita je pozvaná na po-omšové agapé, ktoré sa uskutoční na dvore lýcea La Retraite v blízkosti nášho kostola. Deti budú mať možnosť sa zahrať; ostatní sa podeliť s prázninovými zážitkami. 

Púť do Banneux

V sobotu 19. septembra pozývame všetkých veriacich na každoročnú púť do Banneux pri príležitosti sviatku Sedembolesnej Panny Marie. Tento rok nás príde povzbudiť dp. Pavol Vilhan, predsedu Výboru Slovenskej biblickej spoločnosti. Program sa začne modlitbou sv. ruženca o 11:30, bude pokračovať sv. omšou a následným piknikom.

Duchovná obnova pre mladých

Všetkým mladým dávame do pozornosti duchovnú obnovu, ktorá bude určená priamo im. Uskutoční sa v dňoch 24.-29.9. a sprevádzať ňou bude mladých dp. Jan Krbec. Dodatočné informácie budú zverejnené začiatkom septembra.

Oslava 10. výročia vzniku SKM

S predstihom dávame do pozornosti oslavu 10. výročia vzniku SKM, ktorá sa uskutoční dňa 18. októbra. Pri tejto príležitosti nás príde povzbudiť Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup bratislavskej arciciecézy, ktorý odslúži nedeľnú sv. omšu. Po nej sa uskutoční recepcia.

Ukončenie zbierky šatstva pre Žakovce

Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí prispeli na zbierku použitého šatstva pre Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach. Napriek tomu, že sa zbierka pre tento rok ukončila, vzhľadom na pozitívne ohlasy sa budeme snaziť zopakovať ju aj budúci rok.
Share
Forward
© 2015 Slovenská katolícka misia. Všetky práva vyhradené.

Odhlásiť sa z odoberania Informačníka                                                                        Aktualizovať nastavenie odberu