Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM - December 2015

V decembrovom čísle Informačníka Vás srdečne pozývame na vianočné akcie, ako aj na nočnú adoráciu. Do Vašej pozornosti dávame nových členov Farskej rady na rok 2016 a poskytujeme bližšie informácie pre tých, ktorí by radi podporili utečencov v Calais. Veríme, že príjmete naše pozvanie prežiť vianočnú atmosféru a súčasne sa pripraviť na príchod Pána.

Nočná adorácia

V piatok 4. decembra medzi 20:00 a 23:00 pozývame všetkých na (takmer) pravidelnú nočnú adoráciu pri sviatostnom Spasiteľovi.

Zbierka do Calais

Do piatku 4. decembra je stále možnosť prispieť na zbierku šatstva a iných potrebných vecí pre utečencov v Calais. Vaše prípevky treba priniesť na Rue Jenneval 10 po dohovore s otcom Jaroslavom. V prípade potreby sa zbierka zopakuje.

Dar dať, dar prijať

Pri príležitosti slávenia Mikuláša pozývame všetkých, aby na nedeľnú omšu 6. decembra priniesli balíček (sladkosť, ovocie, nejaká maličkosť) a položili ho pred sv. omšou pred oltár. Po sv. omši deti balíčky náhodne rozdajú.

Vianoce predo dvermi

Srdečne Vás pozývame na každoročné podujatie Vianoce predo dvermi, ktoré sa uskutoční v nedeľu 13. decembra v čase 11:00 – 15:00 v priestororoch na Rue Corrège 17 (vedľa nášho kostola). Okrem programu malých koledníkov si budete môcť vianočnú atmosféru pripomenúť aj ochutnaním tradičných vianočných pochúťok, akými sú kapustnica, lokše, oblátky, medovina, atď.. Výťažok z podujatia bude použitý na charitatívny projekt Dobrej noviny.

Výstava Betlehemov v katedrále

Od nedele 29. novembra 2015 do nedele 3. januára 2016 sa koná v bruselskej katedrále St Michel et Gudule výstava betlehémov. Za našu komunitu je tento rok v katedrále vystavený vyrezávaný betlehém z Bošian.

Svätý rok milosrdenstva

Dávame do pozornosti mimoriadny Svätý rok milosrdenstva vyhlásený svätým otcom Františkom, ktorý sa oficiálne začne 8. decembra. Aj naše spoločenstvo sa zapojí to hlbšieho prežívania tohto roku prostredníctvom rôznych aktivít, ktoré budú zverejňované na našej webovej stránke. Prvou z nich je putujúci obraz Milosrdného Ježiša.

Sväté omše počas vianočných sviatkov

V období medzi 28. decembrom a 8. januárom sv. omše nebudú.  Prvá sv. omša v novom roku bude 10. januára. Na našej webovej stránke nájdete bližší rozpis svätých omší na obdobie do 28. decembra.

Nová Farská rada na rok 2016

Voľby do Farskej rady sa tento rok pre nízky počet kandidátov neuskutočnili. Za členov Farskej rady na cirkevný rok 2016 boli preto menované osoby, ktoré prejavili ochotu venovať svoj čas a talenty do služby našej komunity.
Share
Forward
© 2015 Slovenská katolícka misia. Všetky práva vyhradené.

Odhlásiť sa z odoberania Informačníka                                                                        Aktualizovať nastavenie odberu