Copy
Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli.
Otvoriť email v prehliadači

Informačník SKM

Pôstne obdobie je príležitosťou na stíšenie, a preto vám ponúkame túto možnosť v rámci nočnej adorácie alebo duchovnej obnovy. Zároveň sa môžete prísť kultúrne obohatiť na koncert a vyskúšať si zdobiť veľkonočné kraslice. Ponúkame tiež prehľad hospodárania za rok 2014 a výsledok zbierky na Dobrú novinu.

Koncert strunového kvarteta

Pozývame všetkých na koncert strunového kvarteta s názvom '18 cordes de 4 Pays', ktorý sa uskutoční 26. februára o 19:30 v kostole Sacré-Coeur, 19 Rue le Corrège pod záštitou veľvyslanca Slovenskej republiky v Belgicku p. Stanislava Valla. 

Veľkonočné tvorivé dielne

Pred Veľkou nocou pozývame deti aj dospelých, ktorí by sa radi naučili, ako zdobiť veľkonočné kraslice technikou voskovania, na tvorivé dielne, ktoré sa uskutočnia 28. februára na Rue Jenneval 10.

Nočná adorácia

V piatok 6. marca o 20:00 vás pozývame na (skoro) pravidelnú nočnú adoráciu do kaplnky kostola Sacré-Coeur. Prvá hodina sa ponesie v duchu modlitieb Taizè, resp. bude sprevádzaná inými meditatívnymi piesňami.

Pôstna duchovná obnova

V pôstnom období vás pozývame na stíšenie sa a načerpanie duchovných síl počas duchovnej obnovy, ktorá sa uskutoční 14. marca. Príde nás povzbudiť vdp. Róbert Horka, katolícky kňaz a vysokoškolský učiteľ. Bližšie informácie zverejníme už čoskoro.

Potrebujete pohyb pre seba alebo svoje deti?

Dávame do pozornosti možnosti športového vyžitia pre dospelých aj deti v rámci Slovenskej katolíckej misie. Pre dodatočné informáci kontaktujte zodpovedné osoby.

Výsledok zbierky Dobrá novina

Tento rok sme podporili Dobrú novinu čiastkou 3 262 EUR. Za 10 rokov sme tak prispeli na tento projekt sumou 40 633 EUR. Informácia o podujatí Vianoce predo dvermi je zverejnená aj na stránke Dobrej noviny. Srdečná vďaka všetkým za štedrú podporu a pomoc pri organizácii sprievodných podujatí.

Ako hospodárila SKM v roku 2014?

Na našej webovej stránke možete násť prehľad hospodárenia Slovenskej katolíckej misie v minulom roku spolu s krátkym vysvetlením.

Omše počas Veľkonočných sviatkov

Omše počas Veľkonočných sviatkov nebudú slúžené. Posledná nedeľná omša bude 22. marca. Po Veľkej noci sa opäť stretneme 12. apríla na nedeľu Božieho milosrdenstva. Pozývame všetkých, ktorí v Bruseli počas sviatkov zostávajú, aby na obrady využili možnosti miestnych komunít.
Share
Forward
Copyright © 2015 Slovenská katolícka misia, Všetky práva vyhradené.


Odhlásiť sa z odoberania Informačníka    Aktualizovať nastavenie odberu

Email Marketing Powered by Mailchimp